Працювала телефонна "гаряча лінія"

26 серпня 2016 року відбулася телефонна "гаряча лінія" з головами Краснопільської районної ради Віталієм Савоненком та районної державної адміністрації Юрієм Яремчуком. Протягом двох годин мешканці району мали можливість отримати відповіді на запитання, що їх турбували. Це питання децентралізації, благоустрою, ремонту доріг тощо, які і без того є головними у діяльності районної влади. Також порушувались особисті питання, які потребують вирішення органами влади.


Який стан справ по ремонту доріг в районі та які плани на майбутнє в цьому питанні?

Дійсно, проблема стану доріг району на сьогоднішній день є досить гострою, адже дороги справді артерії життя будь якого регіону, а відтак районною владою приділяється їх ремонту першочергова увага. І це дає певні позитивні результати. Так, на умовах співфінансування, коштами соціально-відповідального бізнесу, місцевих бюджетів здійснено ремонт дороги від с. Глибне до в’їзду в с. Осоївка. Ремонтні роботи виконувалися філією "Краснопільський райавтодор", за активного сприяння технікою і людьми з ТОВ «Хвиля». Найближчим часом планується полагодити проїжджу частину дороги по всьому селу Осоївка, на ці цілі, методом співфінансування вже виділено відповідно понад 600 тисяч грн. і ще 200 тисяч грн. з бюджету Осоївської сільської ради. Завершені роботи по реконструкції мосту по автомобільній дорозі загального користування в с. Мала Рибиця. Також планується закінчення капітального ремонту мосту в смт. Краснопілля.

Відповідно до звернень громадян, методом співфінансування та залучення коштів спонсорів та з інших джерел планується здійснити ремонт доріг до Угроїд, Покровки, Миропілля, Сінного, Тур’ї. Нині проводяться перемовини з даного питання з сільськогосподарськими підприємствами, які орендують і обробляють землю на території цих сільських і селищних рад. Районною владою буде докладено максимум зусиль, щоб вже цьому році дані роботи були завершені.


Як в районі вирішується питання боротьби з несанкціонованими сміттєзвалищами та вивезенню твердих побутових відходів з приватного сектора?

Питання з благоустрою та поліпшення екологічної ситуації завжди в полі зору районної влади. Ефективним шляхом вирішення яких є запуск проекту, розробником якого є Краснопільська райдержадміністрація, по централізованому вивезенню твердих побутових відходів з населених пунктів району безпосередньо на полігон на околиці Великого Бобрика. Цей проект вже отримав підтримку Сумської облдержадміністрації, депутатів обласної ради та виділено кошти для придбання нового та сучасного автомобіля сміттєвоза. Нині проводиться робота по виділенню додаткових коштів з місцевих бюджетів.


Як в районі проходить процес добровільного об'єднання територіальних громад?

Досвід розвинутих країн показує, що основною передумовою успішного розвитку громад є об’єднання територій та ресурсів.

Процес добровільного об'єднання громад на Краснопільщині відбувається не так активно, як цього хотілось би. Так, в районі на шляху створення об'єднана громада з центром в с. Миропілля, до якої виявили бажання приєднатися Малорибицька, Запсільська та Сіннівська ради. Сумською обласною державною адміністрацією вже затверджено висновок щодо відповідності проекту рішення про добровільне об'єднання зазначених чотирьох територіальних громад Конституції та законам України. Яка доречі отримає додаткові 3 млн. грн. на розвиток своєї інфраструктури.

На жаль, пасивними в об’єднавчих процесах виявились керівники Краснопільської селищної ради, тут обмежились лише проведенням громадського обговорення та прийняттям рішення селищної ради про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад, тобто Краснопільська селищна рада окрім надання згоди доручила Краснопільському селищному голові звернутися до всіх сільських, селищних рад району з пропозицією про добровільне об’єднання територіальних громад. Так, це було зроблено, копії рішення було надіслано територіальним громадам, але на скільки відомо більше жодних заходів в цьому плані не вживалось. Навіть, керівники місцевих рад району неодноразово висловлювали своє занепокоєння фактом бездіяльності керівників Краснопільської селищної ради, які на думку останніх повинні активно працювати в цьому плані.

Сільські та селищні голови мають забезпечити обговорення та роз’яснення відповідного законодавства, усіх переваг та перспектив реформи. Ми втрачаємо дорогоцінний час, в перспективі і кошти, які могли б отримати додатково на розвиток майбутньої об’єднаної громади.


В центрі смт Краснопілля розпочато будівельні роботи, який обсяг робіт заплановано виконати, хто в цьому задіяний, які джерела фінансування?

Районною радою попереднього скликання було створено цільовий фонд, всі ми пам’ятаємо, і більшість із нас приймала участь, тобто виділяли кошти для облаштування в районному центрі пам’ятника або пам’ятного знаку Т.Г. Шевченку. На сьогоднішній день загальна зібрана сума склала дещо більше 24 тис. грн. За ініціативою голови районної ради, яка була підтримана депутатами районної ради та керівництвом райдержадміністрації, на одній із сесій районної ради зазначену суму коштів було виділено із вказаного фонду та перераховано бюджету Краснопільської селищної ради у вигляді субвенції, також на реконструкцію центральної частини селища з районного бюджету було виділено додатково 245 тис. грн. Долучився до процесу та виділив 20 тис. грн. із свого депутатського фонду голова райдержадміністрації, депутат Сумської обласної ради Ю.А. Яремчук.

За сприяння В.О. Савоненка, Ю.А. Яремчука та М.М. Супруна виготовлено проект реконструкції центральної частини селища, яким передбачено будівництво фонтану, пішохідних доріжок, встановлення лавок, освітлення, тощо.

Силами підрядної організації ТОВ "Теплоенерго" (директор Супрун М.М.) розпочато роботи по будівництву постаменту та облаштуванню прилеглої території де буде встановлено погруддя Т.Г. Шевченка.

Сподіваємось, що активно долучиться до процесу реконструкції центральної площі як в фінансовому так і в організаційному плані і Краснопільська селищна рада, оскільки це їх територія відповідальності, а результатом втілення проекту стане відчутний крок вперед в питанні благоустрою райцентру.


Як вирішується питання роботи «Наумівського спиртзаводу»?

Питання збереження потужностей Наумівського спиртового заводу, який був одним із основним бюджетоутворюючим підприємством району є хвилюючим як для жителів Наумівки та власне і для всіх жителів Краснопільщини. Районною владою докладається максимум зусиль для відновлення роботи ДП «Наумівський спиртзавод». Але нажаль вирішення даного питання знаходиться на державному рівні, а саме роздержавленні і приватизації всієї спиртової галузі.


Чи є можливість проведення лінії проводового мовлення до села Покровка Краснопільського району?

Від депутата Сумської обласної ради Юрія Яремчука до ПАТ «Укртелеком» направлено депутатське звернення щодо можливості відновлення радіомовлення в с. Покровка. На даний час питання знаходиться на розгляді в ПАТ «Укртелеком».

 


Календар

«    Вересень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Посилання 
 
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання