Вшанували ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

14 грудня в Україні відзначається День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Цей день пам’яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції. Біль Чорнобиля відгукнувся у серці кожного українця, назавжди залишаючи у пам’яті народний подвиг ліквідаторів.

З нагоди відзначення цієї пам’ятної дати в читальному залі Краснопільського районного Палацу культури було проведено «круглий стіл» за участі районної спілки ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, голів райдержадміністрації Юрія Яремчука та районної ради Віталія Савоненка, представників служб району, які опікуються проблемами ліквідаторів.

Цей день нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, людей що відали свої життя та здоров'я заради спасіння нашої землі від страшної техногенної аварії, наслідки якої не дають і не даватимуть спокою людству ще багато років і ми у вічному боргу перед тими, хто ціною свого здоров'я і свого життя врятував усіх нас, країну, людство від ядерного вогню, - зазначив Віталій Савоненко.

Віталій Олексійович і Юрій Анатолійович виконали приємну місію та нагородили почесною Грамотою Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту Обод Людмилу Яківну, за самовіддане та бездоганне служіння українському народові, високий професіоналізм, героїзм та мужність, проявлені під час виконання ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Під час засідання ліквідатори порушували питання щодо пенсійного, медичного забезпечення та соціального захисту. Цікавили присутніх питання забезпечення чорнобильців ліками, санаторно-курортним лікуванням, житлом тощо.

Станом на 1 жовтня 2016 року на території Краснопільського району проживає 274 особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та 11 дружин померлих громадян із числа ліквідаторів. Управління проводить виплату кількох видів допомог та компенсацій, передбачених чинним законодавством, а також надає пільги на комунальні послуги та паливо. Проводиться виплата щомісячної грошової компенсації на продукти харчування. В 2016 році виплата склала 370,0 тис. грн..

Керівники району підняли питання щодо розгляду сільськими, селищними радами та прийняття ними відповідних програм на 2017 рік по допомозі в лікуванні тяжкохворих осіб, зокрема осіб, які постраждали внаслідок аварії.

Далі за доброю традицію учасники "круглого столу" спільно з керівництвом району та селища поклали квіти до пам’ятного знаку землікам-ліквідаторам аварії на ЧАЕС і сфотографувались на згадку.

 

Вшанували ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС


Вшанували ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС


Вшанували ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС


Вшанували ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС


Вшанували ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС
 

 


Календар

«    Квітень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Посилання 
 
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання