ЯКІСНІ ОСВІТНІ ТА МЕДИЧНІ ПОСЛУГИ МАЮТЬ БУТИ ДОСТУПНІ КОЖНОМУ ЖИТЕЛЮ РАЙОНУ

Децентралізація – одна з важливих реформ, яка необхідна для розвитку країни і яка нині успішно проходить в Україні. Громади демонструють успіхи в реалізації реформи. У цьому році Сумщина зробила значний прорив у напрямку створення об’єднаних громад. На сьогодні ми маємо сформовану Миропільську громаду, де вже обрано голову та депутатський корпус. Нині ці ж процеси по створенню громади проходить і Краснопільська ОТГ.

В контексті цих змін важливе місце посідають реформи галузі освіти, культури, охорони здоров’я, покращення інфраструктури.

Одне із основних завдань районної влади є модернізація і оновлення, приведення закладів медицини, освіти до сучасних вимог та стандартів в наданні якісних соціальних послуг жителям Краснопільщини. На ці цілі залучаються кошти із різних джерел, виділяються певні суми з обласного та районного бюджетів.

Так, днями Сумщина отримала у рамках соціального проекту – завдяки домовленостям Уряду України з Китайською Народною Республікою – 633 сучасних, з новітнім програмним забезпеченням комп’ютери на загальну суму понад 8 мільйонів гривень. 27 грудня 2016 року 11 таких комп’ютерів головою Сумської облдержадміністрації Миколою Клочком було передано Краснопільській загальноосвітній школі.

- Наша школа визначена як опорна школа Краснопільської громади. Забезпечення належних умов для здобуття якісної освіти, створення комфортних умов як вчителям так і для учнів є одним із головних наших завдань. В школі вже частково замінено вікна на металопластикові, в наступному році ця робота буде продовжена, планується придбати меблі для кабінету інформатики, закуплено обладнання для кабінетів природничих наук тощо, - говорить директор Краснопільської школи Анатолій Яремчук.

В співпраці з районною радою, районною державною адміністрацією в поточному році виділено кошти на заміну вікон, придбання навчального обладнання і ця сума становить близько мільйона гривень.

За словами Миколи Клочка, комп’ютери з КНР – досить сучасні, з потужними характеристиками. «Вам дуже пощастило, адже коли навчався я, ми не мали таких технологій, планшетів, смартфонів. Використовуйте ті знання, які дає вам школа, щоб постійно вдосконалювати себе, вчитися новому та вирости гідними громадянами своєї держави», – звернувся він до школярів.

Також Микола Олексійович вручив сертифікати на придбання обладнання вчителю інформатики Надії Фесенко та вчителю біології Наталії Сумцовій вартістю 197 тис. грн..

Далі свій робочий візит керівник області продовжив в Краснопільській центральній районній лікарні. Спочатку він разом із головами районної ради Віталієм Савоненком та районної державної адміністрації Юрієм Яремчуком оглянули відремонтовану будівлю поліклінічного відділення. Тут було повністю замінено та утеплено дах, проведено благоустрій території, частину вікон замінено і вже в наступному році ці роботи будуть повністю завершені, відповідні кошти виділені з районного бюджету. Також замовлено та виготовляється проект по утепленню фасаду будівлі поліклінічного відділення.

Потім в адміністративному приміщенні ЦРЛ очільники області та району зустрілись з головним лікарем Євгеном Івахненком та колективом лікувального закладу, де вручили нове медичне обладнання лікарям. Під час спілкування з медиками Микола Олексійович, Віталій Олексійович та Юрій Анатолійович подякували працівникам охорони здоров’я за їх щоденну кропітку працю з надання допомоги жителям району та наголосили на подальшій підтримці медичної галузі як на рівні області, так і району.

«Якісні освітні та медичні послуги мають бути доступні кожній людині, не залежно від того, де вона проживає, − зазначив очільник області. − Вже третій рік на території нашої держави тривають воєнні дії, але навіть у такій непростій ситуації ми розуміємо, що втрачати час не можна, треба здійснювати реформи. Ініціативи Президента України та Уряду реалізовуються й на Сумщині, і завдання обласної державної адміністрації, місцевих адміністрацій, органів місцевого самоврядування − іти в русі реформ, а у центрі реформ мають бути інтереси людини».

«Від депутатського корпусу районної ради, від себе особисто вітаю всіх вас з наступаючим Новим роком, нехай цей рік принесе вам та вашим родинам здоров’я, щастя, благополуччя і мирного неба», - відмітив Віталій Савоненко. Він також зазначив, що галузь охорони здоров`я і в 2017 році залишатиметься в пріоритетах дій районної влади.

Привітав лікарів Краснопільської ЦРЛ і голова райдержадміністрації Юрій Яремчук. «Проголошуючи 2016 рік роком охорони здоров’я не хотілося, щоб це були прості гасла, а дійсно наповнені реальними справами та заходами. Спільними зусиллями обласної та районної влади, меценатів нам дещо вдалося зробити в напрямку покращення якості надання медичної допомоги жителям району. Я дякую медичним працівникам за їх роботу, вітаю з Новим роком, Різдвяними святами та бажаю успішної плідної спільної праці заради розвитку Краснопільщини, Сумщини й України».

За словами головного лікаря Краснопільської ЦРЛ Євгена Івахненка, в рамках реалізації завдань Року охорони здоров’я лікарня отримала сучасне медичне обладнання, придбане за рахунок районного та обласного бюджетів. Серед цього устаткування − індивідуальні монітори пацієнтів, кисневі концентратори, системи «кардіо», сучасні бінокулярні мікроскопи для лабораторії. Повністю оновлена матеріально-технічна база стоматологічного відділення, придбано нове та сучасне обладнання в дитячому та дорослому кабінетах. Так, зокрема для неврологічного відділення придбано концентратор кисневий 7F-5 та монітор пацієнта, в приймальне відділення - концентратор кисневий 7F-3, в фізкабінет апарати «Мавр-5», «Поток-01М», «Рефтон», інгалятори «Біомед» та ряд іншого обладнання для відділень районної лікарні.

«Це обладнання дасть нам можливість вчасно діагностувати захворювання, які раніше ми не могли виявити без відповідного устаткування, призначити схему лікування та відновити здоров’я пацієнтів», − розповіла заступник головного лікаря з медичної частини Надія Рощик.
Календар

«    Лютий 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 

Посилання 
 
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання