Голова районної ради прозвітував про здійснення державної регуляторної політики

На сімнадцятій сесії районної ради, 07 червня 2017 року, відповідно до пункту 17 частини 6 статті 55 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, голова районної ради Віталій Савоненко прозвітував про здійснення державної регуляторної політики виконавчим апаратом районної ради у 2016 році.

ЗВІТ

Реалізація державної регуляторної політики виконавчим апаратом Краснопільської районної ради у 2016 році здійснювалась у відповідності із завданнями, визначеними Законом України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

Відповідно до статті 38 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” та статті 55 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” голова районної ради щорічно звітує про здійснення державної регуляторної політики виконавчим апаратом районної ради.

З метою забезпечення системного підходу до впровадження регуляторної діяльності робота проводилася у таких напрямках:

- планування діяльності з підготовки регуляторних актів;

- ведення переліку чинних регуляторних актів Краснопільської районної ради;

- оприлюднення інформації про здійснення регуляторної діяльності та документів, підготовлених у процесі здійснення державної регуляторної політики;

- проведення відстеження результативності регуляторних актів.

Організація виконання повноважень районної ради у здійсненні державної регуляторної політики покладена на постійну комісію районної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики та комунальної власності (далі - відповідальна комісія).

З метою реалізації основного принципу державної регуляторної політики - прозорості дій регуляторних органів на всіх етапах їх регуляторної діяльності та врахування громадської думки на офіційному веб-сайті Краснопільської районної ради функціонує розділ “Регуляторна діяльність”, на якому оприлюднюється та оновлюється інформація щодо переліку чинних регуляторних актів, планів з підготовки проектів регуляторних актів, проектів регуляторних актів, звітів про відстеження результативності регуляторних актів, наданих до обласної ради.

З метою реалізації принципу передбачуваності регуляторної діяльності, недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів, керуючись Законом України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, рішенням районної ради від 27.11.2015 був затверджений План діяльності Краснопільської районної ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2016 рік (далі - План).

Затверджений План оприлюднений шляхом розміщення на офіційному сайті Краснопільської районної ради у порядку та терміни, встановлені чинним законодавством.

Протягом 2016 року відповідно до Плану виконавчим апаратом районної ради був розроблений проект рішення “Про внесення змін та доповнень до нормативних документів щодо оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Краснопільського району” та надісланий Державній регуляторній службі України для надання пропозицій з удосконалення проекту регуляторного акта. Зважаючи на надані службою пропозиції до проекту рішення, виконавчий апарат районної ради доопрацьовує матеріали та готує відповідний аналіз регуляторного впливу на розгляд відповідальної постійної комісії.

Виконання заходів з відстеження результативності регуляторних актів забезпечувалось виконавчим апаратом відповідно до вимог законодавства. Так, протягом 2016 року було проведено повторне відстеження результативності регуляторного акта “Про затвердження Порядку передачі об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ Краснопільського району”.

З метою оцінки стану впровадження регуляторних актів та досягнення актами цілей, проведено у 2016 році періодичне відстеження результативності регуляторних актів:

- Положення про порядок приватизації майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ Краснопільського району,

- Порядок передачі в оренду майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ Краснопільського району,

- Положення про порядок проведення конкурсу на право оренди майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ Краснопільського району.

За результатами розгляду звіту про періодичне відстеження результативності регуляторних актів постійною комісією надані рекомендації про внесення відповідних змін та доповнень.

Зокрема вони стосуються змін та доповнень до проекту рішення “Про затвердження нормативних документів щодо оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Краснопільського району”, а саме доповнити перелік нормативних документів регуляторними актами: “Методика розрахунку орендної плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Краснопільського району”, Типовий договір оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ Краснопільського району”, “Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності”.

У цілому, протягом 2016 року, стан реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності в Краснопільській раді визначає стійку тенденцію з упорядкування регуляторних процесів відповідно до вимог нормативно-правової бази, а впровадження принципів регуляторної політики дозволяє врахувати баланс інтересів влади та суб’єктів господарювання.


Календар

«    Серпень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Посилання 
 
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання