Запобігти, попередити, врятувати – головне завдання Цивільного захисту

Захист населення і об'єктів економіки від негативних наслідків надзвичайних ситуацій розглядається як невід'ємна частина державної політики, найважливіша функція місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Зважаючи на складну суспільно-політичну ситуацію на півдні та сході України, на часі важливим є питання щодо техногенно-екологічної безпеки та цивільного захисту населення, готовності створених мобільних оперативних груп до реагування на можливі надзвичайні ситуації, приведення у належний стан захисних споруд, налагодження системи оповіщення та навчання населення діям у випадку виникнення надзвичайних ситуацій тощо. Тому, 27 вересня 2017 року, за ініціативою Віталія Савоненка проведено День контролю при голові районної ради “Про хід виконання районної цільової соціальної програми розвитку цивільного захисту на 2011-2015 роки (до 2018 року включно)”.

Завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій, взаємодії з правоохоронними органами, оборони та мобілізаційної роботи Краснопільської районної державної адміністрації Олексій Куренінов зазначив, що районна цільова соціальна програма розвитку цивільного захисту на 2011-2015 роки зі змінами, прийнятими рішенням сесії Краснопільської районної ради від 15.01.2016 року, розрахована на щорічне поетапне виконання запланованих заходів у сфері цивільного захисту:

- створення регіонального фонду документації;

- утримання захисних споруд цивільної оборони;

- поповнення районного матеріального резерву для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та його зберігання.

Придатко В.І. - начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Краснопільської селищної ради, який виступив співдоповідачем з даного питання більш детально зупинився на обсягах фінансування. Так, виділення коштів на заплановані заходи у 2017 році не проводилось в зв’язку із обмеженим фінансуванням, але вирішувались питання щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру: співфінансування утримання КЗ “Сумської міської рятувально-водолазної служби” – 11 тис.грн. З метою виконання запланованих заходів програми, подальшого забезпечення заходів по запобіганню та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території району у 2017 році на даний час передбачено кошти в розмірі 50 тис.гривень.

“Сьогодні, як ніколи, дуже важливим є захист свободи й незалежності нашої країни. Однак не менш мобілізованими мають бути виконавча влада, органи самоврядування, відповідні служби та громадськість”, - наголосив очільник депутатського корпусу району.

Віталій Савоненко цікавився питаннями щодо обсягу та норм накопичення районного матеріального резерву, порядком проведення інвентаризації матеріальних цінностей резерву, покращенням системи оповіщення, наявності захисних споруд в районі та їх станом. На всі запитання надані ґрунтовні відповіді, а також роз’яснення працівникам виконавчого апарату районної ради про порядок дій в надзвичайних ситуаціях.

За результатами Дня контролю, головою районної ради надано доручення селищному, сільським головам району про вжиття всіх необхідних заходів, спрямованих на прийняття та/або виконання місцевих програм розвитку цивільного захисту.


Календар

«    Жовтень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Посилання 
 
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання