Відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

14 грудня в Україні відзначається День учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Вшановують цю дату тому, що саме у грудневий час 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком.

Наслідки аварії на Чорнобильській атомній електростанції відчула на собі вся країна, адже тридцять років тому вогонь Чорнобильської катастрофи обпалив землю України, залишив свій чорний слід у Білорусії, Росії, ряді європейських країн. Чорнобиль ввійшов в історію як нове безпрецедентне глобальне явище, як найбільша техногенна катастрофа ХХ століття. Чорнобиль став суворим попередженням людству і змусив замислитися над діалектикою науково-технічного розвитку, його межами і ціною, яку доводиться платити за глобальний прогрес.

З нагоди цього дня в селищі Краснопілля відбулися урочисті заходи, які розпочались у приміщенні районної дитячої бібліотеки з «круглого столу» за участю керівництва району, селища та учасниками ліквідації наслідків на ЧАЕС. В ході зібрання обговорились ряд проблемних питань, зокрема – пільгового проїзду, надання матеріальної допомоги, перерахунку пенсій та ін. Продовжились урочистості у Великому залі районного Палацу культури, де згадали події тих страшних днів, вшанували тих, хто брав участь в ліквідації найбільшої техногенної катастрофи, та пам’ять полеглих у боротьбі з її наслідками. В заході взяли участь голова районної ради Віталій Савоненко, керівник апарату районної державної адміністрації Олена Завгородня, селищний голова Юрій Яремчук, представники районної громадської організації чорнобильців, громадськість селища.

Вітаючи учасників зібрання, Віталій Олексійович зауважив, що подвиг ліквідаторів неоціненний для всіх українців, адже їх самовіддана праця у той трагічний для України час зупинила розповсюдження катастрофи, унеможливила її переростання у глобальну. «14 грудня стало днем першої та серйозної перемоги над злісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху. Урочисте відкриття збудованого саркофагу над четвертим енергоблоком стало Днем вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Ми безмежно вдячні за мужність та героїзм, проявлені ліквідаторами аварії на ЧАЕС у боротьбі з ядерною стихією. На мобілізаційний поклик держави вони виконали свій громадянський обов’язок ціною власного здоров’я і життя, даруючи людству право на майбутнє. Ми схиляємося перед світлою пам'яттю загиблих ліквідаторів Чорнобильської аварії і розділяємо біль втрати з тими, до кого в сім'ї прийшла чорнобильська біда» – додав він. В.О. Савоненко та Ю.А. Яремчук подякували чорнобильцям та вручили їм Почесні грамоти. Грамотами районної державної адміністрації, районної ради за мужність, самовідданість, високий професіоналізм, проявлені під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС нагородили:

Акименка Олександра Миколайовича – учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії;

Заїку Віктора Івановича – учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії;

Жука Сергія Дмитровича – учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії;

Грищенка Миколу Сергійовича – учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії;

Краснікова Леоніда Петровича – учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії;

Криванича Михайла Степановича – учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії;

Кононенко Тетяну Андріївну – учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії;

Куділя Миколу Борисовича – учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії;

Латонова Олексія Васильовача – учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії;

Лелякову Тамару Володимирівну – учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії;

Мальцева Володимира Івановича – учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії;

Подойму Бориса Васильовича – учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії;

Середу Юрія Яковича – учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії.

Пам’ять ліквідаторів, які відійшли у засвіти, вшанували хвилиною мовчання.

Закінчився захід святковим концертом за участю аматорів сцени Краснопільщини.

З метою вшанування померлих (загиблих) ліквідаторів аварії на ЧАЕС чорнобильці та всі учасники заходу поклали квіти до пам’ятного знака «Жертвам Чорнобиля».

 

 

 

 

 

  


Календар

«    Квітень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Посилання 
 
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання