Краснопільщина відзначила День Соборності України

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді, на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібрані було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.

Мабуть, не випадково вказаний день збігався з річницею історичного IV Універсалу Центральної Ради, згідно з яким УНР проголошувалась самостійною, незалежною державою.

Урочисті заходи з нагоди Дня Соборності сьогодні розпочалися з покладання квітів керівництвом району та селищної ради до погруддя Тараса Григоровича Шевченка на центральній площі селища.

Потім, в районному Палаці культури відбулися урочистості за участю трудових колективів та громадськості. З привітальним словом до присутніх звернулися голови районної ради Віталій Савоненко, районної державної адміністрації Сергій Хрупа, Краснопільський селищний голова Юрій Яремчук.

– 99 років тому було ухвалено вікопомне рішення щодо об’єднання двох розділених історичними обставинами гілок українського народу, двох молодих державних утворень – Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. І сьогодні ворожі сили прагнуть роз’єднати наш багатостраждальний народ, розшматувати територію України. Втім на заваді їхнім загарбницьким намірам стали тисячі кращих синів та доньок нашої Батьківщини, які нині зі зброєю в руках захищають ідеали соборності та свободи у запеклій боротьбі з російськими окупантами та їх поплічниками на Сході України. Єднаймося у спільній праці задля відновлення територіальної цілісності нашої Батьківщини, миру та спокою, злагоди і порозуміння на благословенній, соборній і неподільній українській землі, – зазначив Віталій Савоненко.

З нагоди свята посвідчення «Мати-героїня» отримала жителька с. Глибне Валентина Чеботарьова.

На завершення урочистої частини заходу відбувся концерт за участі митців Краснопільщини.

 

 

  


Календар

«    Серпень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Посилання 
 
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання