«Корупційні ризики в діяльності органів місцевого самоврядування». Проведено навчання

Сьогодні, згідно плану заходів щодо попередження та профілактики корупційних правопорушень в Краснопільській районній раді, проведено навчання з працівниками виконавчого апарату районної ради на тему «Корупційні ризики в діяльності органів місцевого самоврядування».

«На сучасному етапі формування і становлення України як незалежної, демократичної і правової держави корупція являє собою особливо небезпечне явище. За оцінками фахівців, останніми роками найбільшого поширення у всіх сферах суспільства набули злочини, пов’язані з корупцією. Це питання є актуальним і в роботі як районної ради так і її виконавчого апарату. Тому проведення таких навчань є важливим фактором у можливості профілактики корупційних ризиків» - розпочав нараду Віталій Савоненко.

Працівники виконавчого апарату районної ради обговорили зміни до антикорупційного законодавства та актуальні питання його виконання посадовими особами місцевого самоврядування. Визначали основні інструменти, які можна використати для профілактики корупційних проявів. Це – розробка та затвердження щорічних заходів щодо реалізації антикорупційної політики у виконавчому апараті районної ради, введення посади відповідальної особи з питань запобігання корупції та надання їй відповідних повноважень, а також розробка антикорупційних програм юридичних осіб публічного права (комунальних підприємств).

Було детально розглянуте питання запобігання та врегулювання конфлікту інтересів в діяльності органів місцевого самоврядування та алгоритм дій особи у зв’язку із виникненням у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів.

В ході навчання особливу увагу звернули на те, що з 1 січня 2018 року розпочався черговий етап подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, подати яку слід до 1 квітня 2018 року, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті НАЗК. Обговорили також те, що в разі істотних змін у майновому стані, а саме отримання доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (у 2018 році ця сума складає 88100 грн.), у термін, що не перевищує 10 календарних днів, з моменту отримання такого доходу, необхідно подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, шляхом заповнення відповідної форми на сайті НАЗК.

На завершення навчання обговорили, що кожен може зробити для протидії корупції, а саме: стати прикладом нетерпимості до її проявів, рішуче припиняти спроби втягнення в корупційні діяння, сумлінно та прозоро виконувати свої посадові обов’язки, відокремлювати службову діяльність від приватного життя та викривати факти корупційних діянь.


Календар

«    Січень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Посилання 
 
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання