Проведена фахова майстерня на тему: «Секторальні реформи, як невід’ємна складова процесу децентралізації: медицина»

Голова Краснопільської районної ради Віталій Савоненко взяв участь в одноденної фахової майстерні на тему: «Секторальні реформи, як невід’ємна складова процесу децентралізації: медицина», що відбулася 11 травня в Сумській обласній раді.

В заході взяли брали голови місцевих рад та представники галузі медицини області. Модератором виступав заступник голови правління Українського лікарського товариства Костянтин Надутий.

У ході фахової майстерні були обговорені головні складові медичної реформи та нормативно-правова база, що стане основою для її реалізації. Учасники фахової майстерні ознайомилися з однією з головних реформ, в якій принцип - «гроші ходять за пацієнтом» запрацює для первинної ланки медичних працівників.

Анатолій Річкаль, перший заступник голови обласного депутатського корпусу, наголосив на тому, що питання розбудови нової системи охорони здоров’я має стати невід’ємною частиною майбутньої України, проте воно повинне мати практичне підґрунтя і грамотне поступове виконання.

Учасники отримали нову інформацію у сфері нового законодавства з питань медичної реформи, почули відповіді на актуальні запитання. Зокрема, що стосується обсягу гарантованої державної допомоги, чим місцева влада повинна наділити лікаря для якісного надання послуг населенню, як розділяти сферу компетенцій між районною владою та владою базового рівня у спільному утриманні об’єктів охорони здоров’я на територіях районів.

У ході жвавого обговорення Віталій Савоненко зазначив: «Якщо будуть впроваджені ті зміни, що передбачені у медичній реформі, виділені кошти поступово будуть спрямовані на покращення якості та ефективності лікування, а не на утримання медичних закладів та виплату зарплат працівникам, а одним із кінцевих результатів цих змін має стати те, що більшість пацієнтів будуть розпочинати та завершувати курс лікування на його первинній ланці, тобто на початковій формі проявів захворювання».

За словами Костянтина Надутого, фахова майстерня запланована не лише для того, щоб донести інформацію та проінформувати представників влади в питанні зміни системи хорони здоров’я, а ще й для того, щоб почути, які є проблеми на місцях в органах місцевого самоврядування.

За результатами проведеного заходу, декілька питань, порушених присутніми, зокрема перегляд коефіцієнтів оплати обслуговування певних категорій населення та забезпечення надійним швидкісним інтернетом сільських районів, а отже і медичних закладів первинної медицини, буде включено у Резолюцію управління Українського лікарського товариства, що найближчим часом розглядатиметься у Міністерстві.

Календар

«    Січень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Посилання 
 
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання