В Миропільській сільській раді відбулася виїзна нарада з учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС

15 травня за ініціативи Краснопільської районної організації чорнобильців та за підтримки голови Краснопільської районної ради відбулася виїзна зустріч чорнобильців району з представниками влади в Миропільській об’єднаній територіальній громаді. Причиною зібрання послугувало малочисельне представництво миропільських ліквідаторів на зустрічі, яка відбулась в цьому році на передодні 32-х роковин Чорнобильської трагедії.

З учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС цього разу зустрічалися: голова Краснопільської районної ради Віталій Савоненко, Миропільський сільський голова Олена Ординець, голова районної спілки чорнобильців Володимир Гойденко та його заступник Іван Бощенко, а також представник управління соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації Олена Куцеренко.

У вступному слові очільник районної ради відмітив той величезний вклад, який свого часу зробили учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, адже героїчна праця з ліквідації наслідків аварії - подвиг цілого покоління, яке врятувало майбутнє нащадків. Висловив вдячність всім ліквідаторам, які виявили героїзм, самовідданість та мужність в екстремальних обставинах під час ліквідації найбільшої техногенної катастрофи планети та запевнив, що органи районної влади будуть підтримувати та надавати допомогу чорнобильцям.

Володимир Гойденко проінформував присутніх про діяльність районної організації чорнобильців, про вступ до організації нових членів та про основні проблеми, які на даний час турбують ліквідаторів.

Одним з перших було обговорене питання соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема, про відшкодування коштів та терміни розгляду таких відшкодувань. Олена Куцеренко детально відповіла і на інші проблемні питання стосовно пільгового перевезення, монетизації пільг, надання матеріальної допомоги сім’ям померлих ліквідаторів. Обговорили також питання перерахунку пенсій. Присутніми піднімалося питання щодо внесення прізвищ померлих ліквідаторів на стелах біля пам’ятника учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС.

Окремо зупинилися на питанні виділення коштів на матеріальну допомогу, передбачену у програмах місцевих рад. Прозвучали пропозиції, що кошти повинні передбачатися по кожній сільській раді окремо. Голова Миропільської ОТГ Олена Ординець зазначила, що в Програмі соціального захисту населення Миропільської сільської ради передбачено надання матеріальної допомоги учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС. Це стосується і коштів на оздоровлення та харчування, компенсації на санаторне лікування ліквідаторів І категорії, одноразової виплати чорнобильцям у сумі 1000 грн. до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 14 грудня кожного року, а також додаткові кошти окремо за заявами.

Відбулась ділова, конструктивна зустріч, за результатами якої чорнобильці отримали відповіді та роз’яснення на всі поставлені питання, по завершенню якої Віталій Савоненко подякував ліквідаторам та наголосив, що районна влада всіляко сприятиме вирішенню проблемних питань соціального забезпечення учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.


Календар

«    Квітень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Посилання 
 
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання