Правова освіта громадян – важливий етап реформування нашої держави

Сьогодні, в межах зміцнення соціального партнерства, з метою інформування працівників різних галузей нашого району, державної служби та місцевого самоврядування з питань правової спроможності територіальної громади, за підтримки голови Краснопільської районної ради Віталія Савоненка, був проведений семінар-навчання на тему «Розвиток правоосвітньої діяльності громадянського суспільства», який провели директор Сумського місцевого центру з надання БВПД Валентина Трошечко та представники громадського об’єднання «Сумське громадське коло». Даний візит мав на меті стати потужним поштовхом та мотивацією для розвитку правоспроможності територіальної громади Краснопільського району.

У вітальному слові В.О. Савоненко наголосив: «Питання правової освіти громадян постає все важливішим на даному етапі реформування нашої держави. Органи місцевого самоврядування, місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, громадські організації як соціальні партнери повинні орієнтуватися на об’єднання зусиль та творчу й плідну співпрацю у напрямку підвищення правової культури кожного громадянина. Це є ефективним механізмом розвитку правової спроможності громад».

Валентина Трошечко розповіла про роль та вагомість Програми сприяння розвитку безоплатної правової допомоги населенню громад. Поділилась напрацюваннями розробки і впровадження Програм, прийнятих Сумською районною радою. Навела, як приклад, діяльність Школи волонтерів у м. Суми, де вже відбувся перший модуль навчань для громадян, готових здобувати правові знання, застосовувати їх на практиці і бути корисними громаді. Також наголосила на необхідності активізації процесів створення та діяльності громадських організацій, які є однією із рушійних сил у формуванні громадянського суспільства. «Розвинута демократична держава неможлива без розвинутого громадянського суспільства», – підкреслила керівник Сумського місцевого центру з надання БВПД.

Серед іншого, детально зупинилися на питаннях залучення соціальних інвестицій, про які говорила Ніна Чернявська – координатор громадського об’єднання «Сумське громадське коло». Адже залучення грантових коштів для розвитку громад є дієвим шляхом для покращення організаційних можливостей фінансових фондів громад, і є ефективним механізмом у підтримці широкого кола завдань. Під час заходу активно обговорювалось питання грантів: «Що це таке?», «Кому вони надаються?», «Як це відбувається?», «З якими проблемами може зіштовхнутися при отриманні гранту?» та «За які ідеї можуть бути надані ці соціальні інвестиції?». Учасникам тренінгу було анонсовано проведення у вересні безкоштовного навчання щодо підготовки та розробки проекту гранту.

Календар

«    Лютий 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 

Посилання 
 
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання