Завжди напоготові. Віталій Савоненко взяв участь у навчаннях територіальної оборони

Мати спільний кордон з країною, яка зі словами про братську любов намагається встромити ножа тобі в спину – значить життєво необхідно мати сильну армію, а ще боєздатних резервістів та загони територіальної оборони, які підпорядковуються військовим комісарам районних військкоматів та залучаються до виконання заходів територіальної оборони виключно в межах адміністративно-територіальних одиниць, де вони створені. Система територіальної оборони відкриває шлях для зміцнення обороноздатності держави. Потужна система територіальної оборони побудована в багатьох країнах, зокрема в Ізраїлі, Швейцарії, Латвії , Польщі та інших. Свого часу влада України з своєї волі чи за чиєюсь «порадою» відверто нехтувала подібними формуваннями, на жаль, слідом за цим прийшла війна… Хоч і з деяким запізненнями, але Україна зараз робить перші кроки у формуванні та підготовці підрозділів територіальної оборони. Свідченням цьому стали одноденні військові збори Сумського батальйону територіальної оборони, в яких взяли участь представники Краснопільського, Лебединського і Сумського районів. До складу Краснопільського загону увійшли голова Краснопільської районної ради Віталій Савоненко, голова райдержадміністрації Сергій Хрупа, голова Краснопільської ОТГ Юрій Яремчук, його заступник Василь Лавріненко, Ряснянський сільський голова Володимир Кащенко, Покровський сільський голова Сергій Циганенко, в. о. старост старостинських округів об’єднаної громади: Угроїдського – Яків Татаренко, Осоївського – Олександр Бондар, Хмелівського – Олексій Дяченко, Чернеччинського – Іван Рігулін.

Під час теоретичної підготовки Сумського батальйону територіальної оборони заступник командира Сумського обласного військового комісаріату Сергій Шуляков розповів, що ці навчання є своєрідною підготовкою до навчання з територіальної оборони, які проводитимуться відповідно до затвердженого командувачем оперативного командування «Північ» Плану, у період з 28 вересня по 7 жовтня 2018 року з практичним призовом на навчальні збори військовозобов’язаних для комплектування Сумської бригади територіальної оборони, яка має продемонструвати не лише мужність і витривалість, а й військову згуртованість, єдність і готовність захищати свою область.

Все це вже практично присутні засвоювали на військовому полігоні військової частини А1476 Збройних Сил України, де пройшли підготовку в декілька етапів, а саме теоретичний та практичний, мали змогу відпрацьовувати навички зі стрільби з пістолета Макарова та автомата Калашникова, надання медичної допомоги, тактичної підготовки тощо. Як в ідеалі мають володіти усіма цими навичками, а ще прийомами рукопашного бою, продемонстрували присутнім у показовому виступі вже досвідчені спецпризначенці. Після такого надихаючого виступу не гріх й під танк з гранатою кинутись. І це не жарт, справа в тому що на відміну від попередніх зборів таку нагоду резервістам військові підготували цього разу. І хоч це був не танк, а БТР, далеко не кожен наважився чекати в невеличкому окопчику, коли над тобою страшенно ревучи і здіймаючи хмару пилу, просуне бойова машина, яку ти через секунду маєш «знищити» навчальною гранатою. Та краснопільчан БТРом не залякати.

Слід зазначити, що відчуття гордості за краснопільчан супроводжували на всіх етапах підготовки, адже вони були не лише найактивнішими і найвлучнішими у «двобої» з БТРом, а й показували пристойні результати на інших вогневих точках.

Та лягти під танк, то для сільських голів, виявляється, не найскладніша проблема, куди важче зібрати бажаючих взяти участь у десятиденних військових зборах, що відбудуться наприкінці вересня. Між іншим доведена кількість для навчань представників нашого району – біля 70 чоловік. Багато це, чи мало? У військкоматі кажуть – не дуже, сільські голови чухають потилиці в роздумах, кого умовити, коли навіть залучити на громадські роботи когось із місцевого населення – і то проблема.

Тимчасово виконуючий обов’язки Краснопільського військового комісара підполковник Ігор Борисович Благовєщенський в свою чергу наводить аргументи, що десять днів для резервістів – це не лише здобуття досвіду, а й непоганий стимул у фінансовому плані.

- За резервістами оперативного резерву другої черги на час проведення зборів (включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад) зберігаються місце роботи незалежно від підпорядкування і форми власності, а також займана посада та середньомісячна заробітна плата, - розповідає Ігор Борисович. – Залученим на збори виплачується грошове забезпечення від військової частини. Учасники зборів безкоштовно забезпечуються військовою формою одягу, харчуванням, проживанням та медичним обслуговуванням. У випадку, якщо військовослужбовець оперативного резерву другої черги захворів під час зборів і продовжує хворіти після їх закінчення, за ним зберігають місце роботи і займана посада, а з дня закінчення зборів замість заробітної плати виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності.

«З початком російської агресії питання територіальної оборони набули дуже важливого статусу. До цього питання дуже серйозно ставляться не лише органи військового управління, а й органи державної влади та місцевого самоврядування, адже загроза існує не лише у вигляді відкритої агресії з боку РФ, але є прихована з боку ворогів, дестабілізуючих елементів, які працюють на країну-агресора. Протистояти цим проявам якраз і покликані структури територіальної оборони. Впевнений в тому, що заняття зі збройної підготовки дають нам велику користь, адже свідчить про постійне посилення обороноздатності нашого краю. Сподіваюсь, такі знання нам не знадобляться, але ми повинні бути підготовленими, щоб за потребою дати відсіч ворогу» - зазначає очільник районної ради В.О. Савоненко.

 

 

 

 

 

 

  


Календар

«    Травень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Посилання 
 
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання