Фонд соціального страхування України інформує

Безпека – проблема людської поведінки!

У сучасній Україні перехід до нових форм господарювання, гонитва за високими прибутками не сприяють достатньою мірою створенню безпечних та здорових умов праці. Практика показує, нові власники суб’єктів господарювання не приділяють належної уваги охороні праці, що негативно впливає на людину та її здоров’я в процесі трудової діяльності.

Згідно динамічного моніторингу страхових випадків як в цілому по області, так і по Сумському відділенню найчастіше першопричинами нещасних випадків були порушення трудової і виробничої дисципліни (до 75%). Протягом останніх років почастішали травмування внаслідок психофізіологічних причин. Так, за 9 місяців 2018 року 48% виробничих травм стались із-за невиконання вимог інструкцій з охорони праці, 39% – були наслідком особистої необережності потерпілих, тобто відношенням працівників до вимог охорони праці, спроможністю виконувати певні роботи.

Аналіз травматизму засвідчив, що пропрацювавши десятки років працівники втрачають концентрацію або свідомо нехтують правилами безпечної праці. Щорічно частка цієї категорії потерпілих сягає 65-85%.

З огляду на зазначене, вважаю, що головним елементом попередження виробничого травматизму є організація та проведення превентивних заходів профілактики, спрямованих на формування у керівників всіх ланок та робочого персоналу поведінки під час трудового процесу.

В першу чергу – це доведення до свідомості роботодавців страховими експертами Фонду соціального страхування України, працівниками органів державного нагляду за охороною праці та профспілок інформації про переваги від створення належних, безпечних і здорових умов праці, від проявів очевидного піклування про благо підлеглих, від вчасного виявлення і усунення загроз. Адже турбота власників та керівників економічних структур про безпеку та благополуччя робітників певною мірою налаштовує на безпечну працю, що сприятиме уникненню вимушених зупинок робочих місць, дільниць, цехів та втрат, пов’язаних з ними.

Не слід забувати про завчасне інформування працюючих про ймовірність виникнення небезпечних ситуацій на порізнених стадіях праці, про порушення вимог безпеки, які були допущені їх колегами, причини виробничих травм тощо. Неодмінне попередження про вірогідність загрозливої події та її наслідки впливатиме на виховання безпечної поведінки.

Поряд з цим потрібно пам’ятати про ефективність заохочення та покарання за порушення вимог безпеки. Усвідомлення людиною праці про потенційне заохочення або застосування заходів адміністративного впливу може стати ефективним стимулом до безпечної поведінки.

Переконаний, що застосування роботодавцями превентивних заходів профілактики поряд із відповідально організованим контролем за дотриманням працівниками вимог нормативно-правових актів з охорони праці сприятиме формуванню безпечної поведінки останніх та суттєвому зниженню випадків ушкодження їх здоров’я під час праці.

Варто чітко усвідомлювати - безпека праці досягається не на папері, а ставленням до неї керівництва, працівників та структур, які переймаються питанням охорони праці.

 Начальник Сумського відділення

управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування

України у Сумській області

Георгій Сахнюк

 


Календар

«    Січень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Посилання 
 
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання