В Краснопіллі відкрили меморіальну дошку Михайлу Щепкіну

Сьогодні в нашому селищі відбулася значна подія — відкриття меморіальної дошки видатному актору, відомому у всьому світі, нашому землякові, дитинство якого пройшло в Краснопільському районі, Михайлу Семеновичу Щепкіну.

З відомостей, знайдених в державних apxiвax, досліджень нашого історика-краєзнавця Олександра Крозира, М.С. Щепкін з 4 років проживав у Проходах, поблизу Тур’ї, де управителем маєтку графа С. Волькенштейна працював його батько Семен Григорович. Їхня біленька хатинка стояла на горі серед вишняку. Тут родина Щепкіних жила близько 30-ти років. Проходи, Тур’я, Миропілля, Охрімівка (Успенка) були для Михайла Семеновича найпам’ятнішими, адже тут він спізнав перше людське щастя, насамперед особисте. Звідси почався його шлях у велике мистецтво, що стало смислом його життя. Про це свідчать згадки подружжя Щепкіних про ті роки. Пам’ять про актора свято шанують земляки.

Тож на урочисте відкриття меморіальної дошки, яка тепер прикрашатиме фасад Краснопільського районного Палацу культури, зібралося чимало жителів селища. Взяли участь в урочистостях голова районної ради Віталій Савоненко та Краснопільський селищний голова Юрій Яремчук.

Провели урочисте відкриття меморіальної дошки працівники читального залу відділу культури і туризму РДА. Інформацію ведучих про Михайла Щепкіна органічно доповнювали виступи представників влади, краєзнавця Олександра Козира, краснопільського молодого поета Максима Кокадея.

Звертаючись до присутніх, голова районної ради Віталій Савоненко наголосив на важливості відновлення і донесення до жителів історії їхнього краю. «Сьогодні ми бачимо реалізацію прекрасного проекту встановлення меморіальної дошки відомому актору Михайлу Щепкіну. Кожна держава, народ, населений пункт мають право на майбутнє, якщо пам’ятають свою історію. Сьогоднішня подія назвичайно важлива для ознайомлення із творчим доробком М. Щепкіна жителів нашого селища, району для виховання молоді. Тому сьогодні я дякую в першу чергу краєзнавцю Олександру Козирю за його небайдужість до історії нашого Краснопільського краю, а усім бажаю здоров’я, добра та мирного неба над нашою ненькою Україною".

Почесну місію відкрити меморіальну дошку доручили В.О. Савоненку, Ю.А. Яремчуку та О.В. Козирю.
Календар

«    Березень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Посилання 
 
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання