Урочисте покладання квітів до пам’ятних знаків Краснопільщини з нагоди Дня Соборності України

Сьогодні в Краснопільському районі на честь Дня Соборності України відбулося покладання квітів до пам’ятних знаків Героям АТО/ООС Краснопільщини та Т.Г. Шевченку. У церемонії урочистого покладання квітів взяли участь голова Краснопільської районної ради Віталій Савоненко, в.о. голови районної державної адміністрації Андрій Петров, виконавчий апарат районної ради, працівники апарату райдержадміністрації.

Нагадаємо, що День Соборності України це свято, яке відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Йому передувало підписання (22 січня 1918 року) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.

Але сьогодні, після четверті століття Незалежності, проблема соборності України є, на жаль, надзвичайно актуальною, бо відбуваються бойові дії на Сході нашої держави, анексовано Крим, гинуть люди.

Не дивлячись на культурні та ментальні відмінності між українцями Сходу й Заходу які існували завжди, наші співвітчизники прагли єдності і Акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному.

“День Соборності України – свято, яке нагадує нам, що український народ реалізував своє багатовікове прагнення жити у соборній державі, сповідувати єдині національні і суспільні цінності. Акт Злуки став історичним прикладом єднання народу, сотні літ розділеного державними кордонами. Дуже прикро, що і сьогодні під національним Прапором кращі сини народу змушені зі зброєю в руках захищати державну незалежність і суверенітет від зовнішнього втручання сусідньої Росії. Однак, маємо надію, що вікова мудрість та наполегливість нашого народу об'єднає українців та відновить цілісність нашої Батьківщини”, - зазначив Віталій Савоненко.

 

 


Календар

«    Лютий 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

Посилання 
 
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання