Сьогодні – День пам`яті Героїв Крут

З нагоди 102 річниці героїчного бою під Крутами сьогодні відбулося покладання квітів до пам’ятних монументів Героям АТО/ООС Краснопільщини та Т.Г. Шевченку.

У цій церемонії взяли участь голова Краснопільської районної ради Віталій Савоненко, керівник апарату районної державної адміністрації Олена Завгородня, працівники виконавчого апарату районної ради та районної державної адміністрації.

Бій українського війська, що складалося переважно зі студентів, гімназистів та курсантів відбувся біля залізничної станції Крути (нинішнього Борзнянського району) 29 січня 1918 року і став вагомою подією української історії. Результати бою дали змогу затримати на декілька днів наступ більшовиків на Київ та добитися міжнародного визнання України на переговорах у Бресті і допомоги європейських держав у припиненні російсько-більшовицької агресії.

Відзначаючи велике історичне значення подвигу героїв Крут, Віталій Савоненко наголосив, що в далекому і грізному січні 1918 року юні оборонці незалежності України показали всьому світові, що не згасла і ніколи не згасне зоря козацької слави та незламного національного духу українського народу. Він також зазначив, що сьогодні десятки тисяч патріотів України, послідовників Героїв Крут, волею душі і серця, ціною свого життя і крові, відстоюють зі зброєю в руках східні рубежі держави, аби не допустити повторення загарбницьких планів імперської Росії. За словами керівника, нинішній спротив агресії докорінно зміцнив справжній бойовий дух українців, відродив до стану кращих у Європі армій Збройні Сили України.

 

  


Календар

«    Лютий 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

Посилання 
 
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання