ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПОВІДОМЛЯЄ

Декларування — 2020: оподатковуємо іноземні доходи

В управлінні у м. Сумах ГУ ДПС у Сумській області повідомляють, що відповідно до п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) встановлено: якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб (далі — ПДФО) — отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі — Декларація), та оподатковується за ставкою 18% ( п. 167.1 ст. 167 ПКУ).

Доречно врахувати, що якщо у відповідності до норм міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник ПДФО може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у Декларації.

У разі відсутності у платника ПДФО підтвердних документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до ст. 13 ПКУ, такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання Декларації до 31 грудня року, що настає за звітним. У разі неподання в установлений строк Декларації платник податків несе відповідальність, встановлену ПКУ та іншими законами.

В управлінні акцентують увагу, що сума податку з іноземного доходу платника ПДФО — резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника ПДФО відповідно до законодавства України.

Довідку про доходи можна отримати в Електронному кабінеті

Триває кампанія декларування майнового стану та доходів громадян. Саме в цей період значно зростає кількість користувачів Електронного кабінету. Адже сервіс дозволяє оперативно та у будь-який час отримати відомості про суми виплачених доходів та утриманих податків, необхідні для заповнення декларації.

В управлінні у м. Сумах інформують, щоб скористатися послугою «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків», користувачу необхідно мати електронний підпис. Запит на отримання такої інформації надсилається у приватній частині Електронного кабінету, вхід до якої здійснюється саме за допомогою такого електронного підпису.

Скористатися цією послугою можуть державні службовці або члени їх сімей при поданні щорічної декларації особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відомості про отримані доходи також можна отримати у паперовому вигляді. Для цього необхідно звернутися до територіального органу податкової служби за місцем реєстрації.

В управлінні повідомляють, вже з 22 лютого 2020 року громадяни, які зареєстровані у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, можуть отримати відомості про власні доходи, отримані у 2019 році.

Запрошуємо власників земельних ділянок на звірку

Управління у м. Сумах Головного управління ДПС у Сумській області запрошує громадян – власників та користувачів земельних ділянок на звірку даних, на підставі якої контролюючі органи нараховуватимуть податкові зобов’язання з плати за землю.

Звертаємо увагу, що облік фізичних осіб – платників плати за землю та нарахування відповідних сум проводяться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки щороку до 1 травня.

Для достовірного обліку об’єктів оподаткування платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки (п.286.5 ст.286 Податкового кодексу України) для проведення звірки даних щодо:

- розміру площі земельної ділянки, яка перебуває у власності та/або користуванні платника податку;

- права на користування пільгою із сплати податку;

- розміру ставки податку;

- нарахованої суми податку.

У випадку виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, контролюючий орган протягом десяти робочих днів проводить перерахунок суми податку і надсилає (або вручає) платнику податку нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

В управлінні нагадують, що фізична особа, яка має право на пільгу та є власником декількох земельних ділянок одного виду використання, до 1 травня 2020 року має подати письмову заяву про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги. Заява подається у довільній формі до органу фіскальної служби за місцем знаходження земельної ділянки.

Пільга застосовується до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано зазначену заяву.

До категорії пільговиків належать інваліди першої і другої груп, фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсіонери за віком та ветерани війни.

  Актуально про податок на нерухомість

У відповідності до положень Податкового кодексу України (ст. 266), платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та / або нежитлової нерухомості, - інформують в управлінні у м. Сумах ГУ ДПС у Сумській області.

В поточному, 2020 році, фізичні особи будуть сплачувати податок за минулий 2019 рік.

В управлінні зазначають, що існують пільги зі сплати податку з об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, але пільги стосуються не конкретної категорії громадян, а просто зменшується база оподаткування, а саме:

- для квартир незалежно від їх кількості, база оподаткування зменшується - на 60 кв. метрів;

- для житлових будинків незалежно від їх кількості база оподаткування зменшується - на 120 кв. метрів;

- для різних типів об'єктів (тобто, якщо громадянин має і квартиру, і приватне домоволодіння) незалежно від їх кількості база оподаткування зменшується - на 180 кв. метрів.

Слід пам’ятати та врахувати, що пільги не надаються на об'єкти, що використовуються їх власниками з метою отримання доходів (надаються в оренду або використовуються у підприємницькій діяльності). Крім того, пільги не надаються, якщо загальна площа об'єкта / об'єктів перевищує п'ятикратний розмір неоподатковуваної площі (для квартир понад 300 кв.м., для житлових будинків понад 600 кв.м. і для різних типів об'єктів незалежно від їх кількості понад 900 кв.м .)

При наявності у власності об'єкту житлової нерухомості, загальна площа якого перевищує 300 кв.м (для квартир) і 500 кв.м. (для будинків), сума податку збільшується на 25 000 грн. в рік за кожен такий об'єкт житлової нерухомості.

Зазначений податок повністю надходить в доходи місцевих бюджетів, тому ставки податку для об'єктів житлової та / або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, встановлюються рішеннями сільських, селищних, міських рад, в залежності від розташування і типів таких об'єктів нерухомості. Ставки податку встановлюються в розмірі, не більше 1,5 відсотка від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, за 1 кв. метр. До відома: мінімальна зарплата на 1 січня 2019 року становила 4173 грн.

При розрахунку податку громадянам необхідно ознайомитися з рішеннями територіальних громад, де розташована нерухомість.

База оподаткування об'єктів, що перебувають у власності фізичних осіб, і сума податку визначається контролюючим органом за місцем реєстрації платника податків.

Контролюючий орган до 1 липня надсилає (вручає) податкові повідомлення-рішення про сплату суми податку фізичним особам.

Платники податків мають право звернутися з письмовою заявою до податкової інспекції за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо об'єктів житлової та / або нежитлової нерухомості; розміру загальної площі об'єктів; права на користування пільгою щодо сплати податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку на підставі документів.

Фізичні особи повинні сплатити податок протягом 60 днів після отримання повідомлення-рішення.

До відома: податок на нерухомість громадяни України почали платити з 2013 року. До 2015 року податок сплачували тільки за житлові об'єкти, а з 2015 року і за нежитлову нерухомість.

 


Календар

«    Квітень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Посилання 
 
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання