На Дні контролю при голові районної ради Віталію Савоненку розглянули новели законодавства щодо місцевих виборів

03 серпня 2020 року відбувся День контролю при голові районної ради на тему: “Порядок зміни місця голосування виборця”. Нарада пройшла за ініціативи голови районної ради Віталія Савоненка за участю заступника голови районної ради Івана Гавенка, начальника відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Краснопільської районної державної адміністрації Петра Лазні та головного спеціаліста даного відділу Олени Гончарової, працівників виконавчого апарату районної ради.

Петро Лазня проінформував присутніх про зміни до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства, які набрали чинності 24.07.2020.

Зокрема, у разі звернення щодо зміни виборчої адреси у заяві виборця вказується адреса житла, за якої він фактично проживає та яку він просить визначити його новою виборчою адресою.

Вимоги, щодо подання документів (копій документів), що підтверджують зміну виборчої адреси виборця, не застосовуються (тобто документів, що підтверджують фактичне проживання виборця за адресою, зазначеною у заяві та обґрунтовують зміну виборчої адреси до органу ведення Реєстру подавати не треба).

Виборець, виборчу адресу якого визначено відповідно до частин третьої і четвертої статті 8 Закону, може звернутися до органу ведення Реєстру із новою заявою про зміну виборчої адреси не раніше ніж через один рік після дати внесення до Реєстру останньої зміни виборчої адреси такого виборця.

Також виключено вимогу щодо документального підтвердження фактичного місця проживання виборця. У відповідній заяві необхідно лише вказати адресу житла, за якою виборець фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.

Змінити виборчу адресу стало простіше:

Заява може бути подана до органу ведення Реєстру в паперовій або електронній формі.

Заява в паперовій формі може бути подана виборцем особисто або через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства.

Заява в електронній формі може бути надіслана виборцем за підписом, прирівняним до власноручного підпису згідно із Законом України "Про електронні довірчі послуги" (кваліфікований електронний підпис), з використанням мережі Інтернет. Така заява повинна містити адресу електронної пошти, на яку виборцю може бути надіслано повідомлення про результати розгляду заяви.

Така заява може бути подана у будь-який час, але не пізніше ніж на 5-й день з дня початку виборчого процесу тобто до 9 вересня 2020 року включно.

Віталій Савоненко зазначив: «Наближається вкрай важлива подія, як для всієї нашої країни, так і для кожного відповідального громадянина окремо. Підготовка до місцевих виборів в Україні у 2020 році відбувається в унікально складних умовах з елементом правової та організаційної невизначеності. Це зумовлено проведенням місцевих виборів на основі нової виборчої системи, в умовах карантинних обмежень, незавершеністю реформи адміністративно-територіального устрою та внесенням змін до Виборчого кодексу України. Останні зміни в законодавстві щодо місцевих виборів забезпечують реалізацію громадянами свого виборчого права. Важливо знати, що сьогодні виборець, може звернутися до органу ведення Реєстру із заявою про зміну виборчої адреси та скористатися своїм виборчим правом за цією адресою протягом року.»

 

 На Дні контролю при голові районної ради Віталію Савоненку розглянули новели законодавства щодо місцевих виборів

 


Календар

«    Вересень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Посилання















 
 
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання