ПРАВИЛЬНО ВИЗНАЧЕНА ЦІЛЬ – НАДАЄ РЕАЛЬНИЙ РЕЗУЛЬТАТ!

Саме під таким девізом відбувся семінар-нарада з головами сільських та селищних рад, представниками громадських організацій району, за участі голів районної ради Віталія Савоненка та райдержадміністрації Юрія Яремчука. Семінар провели обласні представники – координатори Проекту Європейського Союзу та програми розвитку Організації Об’єднаних нації «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Сумській області Тамара Харченко та Анатолій Молошний.

- Цей семінар стане передумовою відновлення співпраці нашого району, наших територіальних громад з проектом ПРООН. Сьогодні реалізація таких проектів є дуже важливою для району, тому потрібно й надалі бути готовими до співпраці. Адже участь у подібних проектах це нові можливості розвитку населених пунктів району, його соціальної сфери, інфраструктури тощо, - зазначили керівники району відкриваючи семінар.

Віталій Олексійович наголосив на необхідності приймати участь в подібних проектах, адже вони допомагають місцевим громадам та органам влади налагодити співпрацю, знайти та об'єднати ресурси і вирішити місцеві проблеми. Проекти міжнародних донорів дозволяють не тільки пришвидшити рух українських громад до європейських стандартів, формують міцне громадянське суспільство, але й безпосередньою технічною допомогою допомагають крок за кроком покращувати інфраструктуру.

Далі Тамара Харченко детально зупинилась на самому процесі та етапах реалізації Проекту. Озвучила основних грантодавців, що працюють в Україні та області, а саме проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», проект DESPRO та фонд регіонального розвитку. До речі, в яких Краснопільщина активно приймала і приймає участь. Це і будівництво водогону в с. Чернеччина. Також вже три проекти пройшли попередній відбір на фінансування з Державного фонду регіонального розвитку: реконструкція центральної котельні за адресою смт Краснопілля, вул. Перемоги; реконструкція газової котельні з встановленням котла на твердому паливі потужністю 1,0 МВт за адресою смт Краснопілля, вул. Лермонтова; будівництво водогону в с. Хмелівка.

Головним завданням Проекту для громад є не тільки отримання коштів, а й практичне відпрацювання набутих від участі у ньому практичних навичок. Кошти є лише інструментом відпрацювання власних ініціатив. Так, участь у Проекті для кожної громади формує навички самостійного соціального існування, а саме: відпрацювання стратегії розвитку свого села; прийняття громадою самостійних рішень щодо важливих аспектів життя свого населеного пункту; акумуляції власних коштів та пошуку ресурсів з інших джерел; створення системи постійної взаємодії влади та громади у вирішенні спільних питань.

Підсумовуючи проведення семінару, з впевненістю можна говорити, що співпраця з даними проектами дає бажані результати в соціально-економічному розвитку громад та району в цілому, у їх згуртованості на вирішення проблем своїх територій.

Голови сільських рад та представники громад брали активну участь у проведенні тренінгів та отримали вичерпні відповіді на конкретні питання.

 

ПРАВИЛЬНО ВИЗНАЧЕНА ЦІЛЬ – НАДАЄ РЕАЛЬНИЙ РЕЗУЛЬТАТ!

 

ПРАВИЛЬНО ВИЗНАЧЕНА ЦІЛЬ – НАДАЄ РЕАЛЬНИЙ РЕЗУЛЬТАТ!

Календар

«    Січень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Посилання 
 
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання