Славгородська територіальна громада має ефективно розвиватись

Продовжується практика проведення виїзних засідань колегії райдержадміністрації. Цього разу воно відбулося у Славгороді, в актовій залі місцевої загальноосвітньої школи за участю керівників районних служб, сільгосппідприємств, інвесторів, сільських і селищних голів.

Першим було обговорено питання «Про надання населенню пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг за опалювальний період жовтень 2015 – квітень 2016 років». Доповідав т.в.о. начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ігор Данильчик. Голова РДА Юрій Яремчук, аби не марнувати часу, спрямував доповідь у потрібне русло, попросивши проаналізувати недоліки минулої субсидійної кампанії, і розповісти як буде організована робота із керівниками сільських територіальних громад та інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення стосовно оформлення субсидій на наступний опалювальний період, щоб не повторити помилки минулих років. Зокрема стосовно своєчасного повідомлення громадян про нарахування їм субсидії. Під час торішньої субсидійної кампанії незадовільна робота по інформуванню населення викликала численні скарги і звернення людей. Голова Районної ради Віталій Савоненко поцікавився ефективністю запровадження в районі при оформленні субсидій програми «Єдина Технологія» та чи потрібно буде звертатися за отриманням субсидії у нинішньому році тим, хто її отримував у минулому опалювальному сезоні.

Про стан підготовки сільськогосподарських підприємств району до збирання врожаю 2016 року та готовності хлібоприймальних підприємств до приймання зерна проінформував начальник агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Годуненко. Учасники колегії поцікавилися терміном початку хлібозбирання з огляду на цьогорічні погодні умови. – Передбачаємо, що цьогорічні жнива розпочнуться 17-20 липня, - відповів Володимир Павлович.

У контексті обговорення було озвучено проблему незадовільного виконання керівниками та інвесторами окремих сільгосппідприємств та агрокомпаній умов соціальних угод та відсутністю допомоги з їх боку у вирішенні наболілих питань сільських територіальних громад. Це, зокрема, участь у співфінансуванні ремонту доріг. У першу чергу до Покровки, Бранцівки. Серед таких він назвав ТОВ «Думівське», «Українські аграрні інвестиції» та інші.

Про готовність до приймання зерна розповів директор Краснопільського хлібоприймального підприємства Іван Мусурівський. Він повідомив про умови приймання, досушування та зберігання зерна, зазначивши, що для цього є всі можливості. Це сертифікована лабораторія, вагове і сушильне господарства, добре підготовлені складські приміщення, високопрофесійні кадри. – У нас найнижчі ціни в області за надання цих послуг, - наголосив Іван Мусурівський.

Далі розглядалося питання про стан та перспективи розвитку закладів культури у сільські місцевості. Доповідала начальник відділу культури і туризму РДА Анжела Назаренко. Знову ж таки у ході обговорення цього питання вказувалося на виняткову роль керівників сільських територіальних громад, їх відповідальності за належне функціонування культосвітніх закладів на селі. Там, де вони не сидять склавши руки, а проявляють активність, ініціативу та наполегливість, залучають спонсорські кошти, беруть участь у різних проектах, там і справа на терені культури радують. Як приклад для наслідування керівник району назвав роботу Самотоївського сільського голову Івана Перерви, який залучив для потреб сільського будинку культури завдяки своїй наполегливості 90 тисяч депутатських коштів, виділених на здійснення депутатських повноважень депутатами обласної ради.

Найбільш жваве і зацікавлене обговорення та шквал емоцій викликала доповідь Славгородського сільського голови Олександра Сторожева про програму соціально-економічного розвитку сільських територій, виконання місцевого бюджету та благоустрій населених пунктів сільської ради. Подив і критику у членів колегії викликало те, що сільський голова не забезпечив участі в роботі колегії працівників виконавчого комітету, депутатів сільської ради, керівників бюджетних установ. Гострій критиці Олександр Іванович був підданий за затягування строків реконструкції сільського будинку культури, зволіканні у придбанні музичних інструментів через систему «Прозоро», для участі в якій через його пасивність сільська рада й до цього часу не зареєструвалася. Гостра критика була висловлена на його адресу за зволікання з передачею в оренду водомережі, затвердженням схеми санітарної очистки населених пунктів. Через це не вивозяться тверді побутові відходи з приватного сектора громади. Вказувалося, що Славгородська сільська рада єдина, яка не виділила жодної копійки субвенції для потреб сільських лікувальних закладів та не бере участі у виконанні заходів Року охорони здоров’я, не надала коштів на пільгове перевезення учасників АТО відповідно до затверджених обласної і районної програм, бездіяльність у виділенні земельних ділянок під пасовища. Як серйозні недоліки у роботі сільського голови називалися не приведення у відповідність бази місцевого бюджету, незадовільна підготовка сесій і засідання виконкомів, в результаті чого чимало актуальних питань життєдіяльності територіальної громади своєчасно не вирішується. Головний докір висловлювався за те, що при наявності потужного фінансового ресурсу кошти для нагальних потреб жителів територіальної громади виділяються з великим скрипом. А це пряме ігнорування інтересів і запитів людей. Стиль керівництва Славгородського сільського голови голова районної державної адміністрації Юрій Яремчук назвав шляхом у нікуди. Залишається лише сподіватися, що після толерантної, але принципової критики на засіданні колегії він його кардинально змінить. Славгородська територіальна громада має потенціал, право і реальну можливість стати однією з кращих в районі, для цього потрібно об′єднати зусилля всім її мешканцям, - підкреслив голова районної ради Віталій Савоненко.

 

Славгородська територіальна громада має ефективно розвиватись


Славгородська територіальна громада має ефективно розвиватись


Славгородська територіальна громада має ефективно розвиватись

 


Календар

«    Серпень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Посилання 
 
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання