Відбувся семінар-практикум для органів місцевого самоврядування щодо децентралізації та впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні

В залі засідань Краснопільської райдержадміністрації відбувся семінар-практикум для органів місцевого самоврядування щодо децентралізації та впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні, який провели експерти Сумського регіонального офісу реформ консультант з бюджетних питань Тетяна Яновська та консультант з комунікацій Карен Хесусович.

В семінарі взяли участь сільські, селищні голови, депутати сільрад, районної ради, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

Семінар відкрили голови райдержадміністрації Юрій Яремчук та районної ради Віталій Савоненко. Вони наголосили на важливості даного семінару, його інформативності, побажали присутнім плідної праці та виваженої дискусії.

- Сумщина, нажаль, в питанні об’єднання громад не є досить активною. Це, насамперед, пов’язано з певними міфами, недостатньою інформацією щодо питань децентралізації. Тому ми повинні донести стратегію розвитку місцевого самоврядування, інформувати про переваги та перспективи реформ. Сподіваємося на розширення географії подібних семінарів, адже чим раніше ми зробимо перші кроки на шляху до об’єднання, тим раніше будемо мати кращі перспективи, кращі стартові умови в порівнянні з іншими громадами. Нам лише необхідно напрацювати певну формулу, яка дасть можливість створити спроможну громаду, - зазначили керівники району.

Далі Тетяна Яновська озвучила основні завдання реформи, а саме: розширення фінансової бази ОМС, що забезпечить бюджетну незалежність та фінансову самостійність місцевих бюджетів; перегляд та чітке визначення переліку власних та делегованих повноважень; визначення нового механізму бюджетного регулювання та вирівнювання; запровадження розрахунку доходів на основі формули перерозподілу національних податків, закріплених за місцевими бюджетами та ряд інших. Вона окреслила основні принципи бюджетної децентралізації серед яких ключовим є фінансова самостійність органів місцевого самоврядування та підвищення якості послуг громадянам. Ключовим питанням є розширення дохідних джерел загального фонду місцевих бюджетів, зокрема за рахунок отримання додаткового ресурсу - 60% податку на доходи фізичних осіб. Також передбачаються нові механізми отримання освітньої та медичної субвенцій, шляхом прямої передачі з державного бюджету в бюджет об’єднаної громади.

Семінар проходив в режимі питання-відповідь. Запитувачі мали змогу отримати фахову та змістовну відповідь щодо фінансової чи організаційної частини реформи від Тетяни Яновської та Карена Хесусовича. Активну участь в обговорені взяли Самотоївський, Ряснянський, Запсільський сільські голови, депутати сільрад.

Формуючи спроможні громади повністю змінюється система управління в державі – від адміністративно-командної, яка дісталася у спадок від СРСР, на демократичну, за якою сьогодні живе вся Європа. Децентралізація є однією із найскладніших реформ, яка в окремих країнах тривала десятки років. Україні, щоб надолужити втрачений час і почати розвивати свої території, ці зміни необхідно впроваджувати набагато швидше. Такі масштабні трансформації потребують консолідації зусиль усіх рівнів влади в Україні, використання кращого зарубіжного досвіду, постійного залучення міжнародних фахівців та ресурсної підтримки країн-партнерів.

- Часу на розкачку в нас не має. Лише за сильною, спроможною громадою майбутнє. Це і надходження інвестицій, покращення надання послуг, розвиток інфраструктури, створення комфортних умов проживання жителів громади. У нас у питанні об’єднання громад є три шляхи: об’єднатися в одну громаду в межах району з двома центрами розвитку у Краснопіллі та Миропіллі, або ж сформувати дві територіальні громади з адміністративними центрами у Краснопіллі та Миропіллі. Тобто, обмежень тут не має, потрібно лише діяти. Але якщо ми не об’єднаємося, то за нас це зробить хтось інший, і не відомо ще яким буде адміністративний поділ, чи збережемо ми територію. Нам лише потрібно прийняти одне вольове рішення заради розвитку нашої територіальної громади. Тільки спільними зусиллями справа формування спроможної громади буде завершена, - підводячи підсумки семінару наголосили керівники району Віталій Савоненко та Юрій Яремчук.

 

Відбувся семінар-практикум для органів місцевого самоврядування щодо децентралізації та впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні


Відбувся семінар-практикум для органів місцевого самоврядування щодо децентралізації та впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні


 


Календар

«    Квітень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Посилання 
 
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання