Краснопільське відділення поліції інформує

Основною умовою, що сприяє існуванню такого негативного явища як торгівля людьми є правова необізнаність громадян. У пошуках заробітку та кращої долі, люди стають «живим товаром».

Предметом торгівлі може стати будь-яка особа незалежно від статі та віку: чоловіки – з метою експлуатації в праці, діти – з метою використання у жебрацтві, жінки – для сексуального рабства, будь-які особи – для вилучення і трансплантації органів.

Торгівля людьми – це сукупність таких ознак як вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу, використання шантажу, погроз, насильства.

Відповідно до статті 149 Кримінального кодексу України «торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини» карається позбавленням волі на строк до 15 років.

Якщо Ви або Ваші знайомі вирішили поїхати за кордон, аби не стати жертвою злочину, пов’язаного з торгівлею людьми, працівники Краснопільського відділення поліції застерігають:

- Нікому у жодному разі не віддавайте свій внутрішній та зовнішній паспорт.

- Обов’язково візьміть копії внутрішнього та зовнішнього паспортів. Вони можуть спростити процедуру отримання документів для повернення в Україну.

- Переконайтесь, що фірма, яка пропонує працевлаштування легально працює в Україні.

- Укладайте трудовий договір, коли працевлаштовуєтесь за кордоном.

- Отримайте робочу візу, якщо їдете за кордон працювати законно. В іншому випадку, Ви можете стати жертвою експлуатації.

- Не користуйтесь послугами незнайомців, які пропонують подовжити термін законного перебування на території іноземної держави.

- Зверніться по допомогу до посольства або консульства України, якщо за кордоном потрапили у важку ситуацію.

Будьте обачними та обережними! Пам’ятайте, сексуальна експлуатація, примусова праця, а також жебрацтво – це кримінальні правопорушення, яким можна запобігти.


Календар

«    Серпень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Посилання 
 
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання