Доступність і якість медичної допомоги, медичних послуг, медичного обслуговування – головна мета Року охорони здоров’я в районі

Задля забезпечення надання якісної медичної допомоги жителям Краснопільщини 2016 рік був оголошений Роком охорони здоров’я в районі. Заходи спрямовані на покращення системи охорони здоров’я району стосуються трьох напрямів роботи, а саме: підтримка та зміцнення матеріальної бази сільських закладів охорони здоров’я, підтримка матеріально-технічної бази Краснопільської центральної районної лікарні, співпраця з обласною лікарнею щодо запровадження роботи пересувного лабораторно-діагностичного комплексу в сільській місцевості.

Так, за І півріччя 2016 року сільськими та селищними радами Краснопільського району на лікувальні заклади виділено субвенції в сумі 386390,00 грн., в тому числі на закупівлю медикаментів – 132000,00 грн.

З перших днів нинішнього року, майже всі сільські територіальні громади долучилися до виконання завдань доручення в рамках Року охорони здоров’я. В першу чергу це Сіннівська, Мезенівська, Покровська, Малорибицька, Ряснянська, Бранцівська та інші сільські ради.

Доприкладу, Запсільською сільською радою виділено 5500,00 для ФАП с. Велика Рибиця на придбання медикаментів, господарських товарів. Також ведуться роботи з благоустрою території лікувального закладу за рахунок спонсорської допомоги ТОВ «Агрофірма Псьол» та запланований капітальний ремонт приміщення ФП.

Мезенівською сільською радою виділено 37500,00 грн. В АЗПСМ с. Мезенівка замінено 5 вікон на металопластикові, проведений ремонт фізіотерапевтичного кабінету. З 01.08.2016 року в лікувальному закладі вакантна посада лікаря ЗП-СМ заповнюється молодим спеціалістом. Житло надається сільською радою.

Ремонти приміщень лікувальних закладів здійснюється з метою дотримання вимог санітарних норм та пожежної безпеки. Всього на ремонті роботи в І півріччі 2016 року використано 133,5 тис. грн.

Спонсорскими коштами проведена заміна 2 дверей на суму 4,6 тис. грн., 24 вікон на енергозберігаючі в кількості на загальну суму 62,6 тис. грн., а саме в ФАП с. Велика Рибиця, ФП с. Грунівка, ФП с. Сінне, ФП с. Барилівка, АЗПСМ с. Мезенівка.

Потребують проведення капітального ремонту сходи з пандусом акушерського корпусу за адресою смт. Краснопілля, вул.. Перемоги, 24 «б», де розташована СЛА смт. Краснопілля і ведуть амбулаторний прийом лікарі загальної практики сімейної медицини та лікарі педіатри. Виготовлена проектно-кошторисна документація. За зведеним кошторисним розрахунком затрати на проведення капітального ремонту складуть 117 940,00 грн.

Виділені кошти на здійснення депутатських повноважень депутатами обласної ради в сумі 63000,00 грн. на закупівлю медичного обладнання на лікувальні заклади району: для СЛА с. Миропілля - Фотометр «МБА - 540», ФАП с. Велика Рибиця - Сухожарова шафа, АЗПСМ с.Чернеччина – Автоклав. Проводиться процедура закупівель даного обладнання через систему «Prozorro».

Окремими пунктами визначено цілий комплекс заходів щодо покращення матеріально-технічної бази Краснопільської центральної районної лікарні. Вже завершені роботи по покрівлі даху поліклінічного відділення, наступним буде проведено ремонт відмостки. Вже виготовлено та подано до державного фонду регіонального розвитку проект на капітальний ремонт основного лікувального корпуса райлікарні. Пройшов конкурсний відбір і надано фінансування на реалізацію проекту реконструкції існуючої газової котельні з встановленням котла на твердому паливі за адресою смт. Краснопілля, вул. Лермонтова,39. Загальний обсяг фінансування на реалізацію цього проекту складає 428.2 тис. грн., в тому числі кошти ДФРР – 382.7, кошти місцевого бюджету – 45.5.

Подані заявки на отримання грантової допомоги по проектах людської безпеки програми «Кусаноне», а саме придбання парового стерилізатора, електричної дезінфекційної камери, кисневого концентратора та гастродуоденоскопа.

За рахунок коштів районного бюджету був придбаний новий сучасний діагностичний комплекс по визначенню кровоточу судин голови, верхніх та нижніх кінцівок вартістю 57 тисяч гривень. Всю діагностику цих органів роблять професійно і якісно Краснопільські медики. Також придбано реограф, кардіограф, імуноферментний аналізатор, закуплено матеріали для ремонту рентген обладнання.

З ініціативи районної влади, за сприянням депутата Сумської обласної ради В.В.Гороха досягнута домовленість про те, що з травня 2016 року в сільських та селищних радах району працюватиме пересувна клінічно-діагностична лабораторія, де можна буде здати всі необхідні аналізи та пройти обстеження. А відтак жителям сіл не потрібно буде їздити до районних чи обласного центрів, а головне, що захворювання можна буде виявити на ранніх стадіях і своєчасно пролікуватися.

Так, у рамках проведення Року охорони здоров’я на Краснопільщині на базі Миропільської СЛА 13 липня відбувся безкоштовний комплексний медичний огляд жителів Миропільської, Запсільської, Сіннівської, Малорибицької та Осоївської сільських територіальних громад провідними медиками Сумської обласної клінічної лікарні. Сільські жителі мали змогу пройти поглиблений медичний огляд і діагностику у досвідчених високопрофесійних лікарів – кардіолога, невропатолога, окуліста, гінеколога, пульмонолога та інших. Крім того, здати аналізи, пройти обстеження на УЗД у пересувній клініко-діагностичній лабораторії. Загалом цього дня медичний огляд пройшло близько 300 жителів цих територіальних громад. Вони висловлювали задоволення високою якістю, а головне – зручністю медичного обслуговування. У розмові із сільськими мешканцями голови районної ради і райдержадміністрації Віталій Савоненко і Юрій Яремчук цікавилися, що потрібно зробити, для поліпшення виїзного медичного обслуговування сільчан у майбутньому. Сільські жителі висловлювали слушні пропозиції з приводу цього. Зокрема про включення до виїзної бригади сумських медиків наступного разу лікарів – хірурга, лора та інших медичних профілів.

- Ми і надалі продовжуватимемо практику проведення виїзних поглиблених медичних оглядів жителів села сумськими медиками, щоб люди не їздили до обласного центру і не витрачали чималих коштів із сімейного бюджету, - зазначили керівники району. Після вивчення пропозицій, спілкування з людьми та керівниками сільських територіальних громад, буде складено графік проведення таких виїзних медичних оглядів лікарями Сумської обласної клінічної лікарні, який буде оприлюднений для широкого загалу жителів Краснопільщини.

 

 

Доступність і якість медичної допомоги, медичних послуг, медичного обслуговування – головна мета Року охорони здоров’я в районі

 


Доступність і якість медичної допомоги, медичних послуг, медичного обслуговування – головна мета Року охорони здоров’я в районі

 


Календар

«    Серпень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Посилання 
 
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання